Jarní výprodej skladových užitkových vozů Citroën se skladovým bonusem až 70 000,- Kč

Jarní výprodej skladových užitkových vozů Citroën se skladovým bonusem až 70 000,- Kč

x

Citroën C5 X Plug-in Hybrid

Kromě benzinové verze je CITROËN C5 X k dispozici rovněž s plug-in hybridním pohonem, který je vhodný pro veškeré způsoby využití, pro každodenní i nahodilé cesty, bez omezení s ohledem na emise a s jistotou dostatečně dlouhého dojezdu. Nový CITROËN C5 X Plug-in Hybrid je představitelem technologické a moderní elektromobility ve službách komfortu a všestranného využití, což příznačně nazýváme mobilitou ve třídě e-Comfort.

DOJEZD V PLNĚ ELEKTRICKÉM REŽIMU AŽ 55 KM

Nový CITROËN C5 X Hybrid je vhodný pro většinu každodenních cest. V plně elektrickém režimu nabízí:

 • Dojezd 54 až 55 km (v závislosti na volitelné výbavě vozu a aktuálních podmínkách používání);
 • Nebývale tichou jízdu až do rychlosti 135 km/h;
 • Šetrnější přístup k životnímu prostředí s emisemi CO2 0 g/km;

 

Záruka na baterii nového vozu CITROËN C5 X Hybrid je 8 let nebo do najetí 160 000 km při garanci 70 % původní kapacity baterie.

100% EFEKTIVNÍ

Hybridní jízda je velmi příjemná, dynamická, plynulá a bezproblémová:

 • Kumulovaný výkon 225 k (spalovací motor 180 k a elektromotor 81,2 kW (110 k)) a okamžitě dostupný točivý moment 360 Nm;
 • Čtyři jízdní režimy: elektrický, hybridní, komfortní a sportovní;
 • Spotřeba od 1,3 l/100 km při emisích CO2 od 29 g/km (v cyklu WLTP);
 • Optimalizace spotřeby díky každodennímu dobíjení;
 • Funkce Brake při brzdění a zpomalování rekuperuje energii.

RYCHLÉ A PRAKTICKÉ KAŽDODENNÍ DOBÍJENÍ

Existují různá řešení dobíjení vašeho nového vozu CITROËN C5 X Hybrid:

 • Wallbox: s příplatkovým kabelem typu 3 se baterie dobije do plné kapacity za 3 hodiny 25 minut nebo za 1 hodinu 40 minut s příplatkovou palubní nabíječkou o výkonu 7,4 kW.
 • Zesílená zásuvka 14 A: s příplatkovým kabelem typu 2 lze baterii dobít za 3 hodiny 55 minut.
 • Standardní zásuvka 8 A: baterie se nabije do plné kapacity za 7 hodin a 5 minut nebo přes noc pomocí standardního kabelu typu 2.
 • Dobíjecí stanice 100 kW nejsou kompatibilní s vozem CITROËN C5 X Hybrid

 

 

E-KOMFORT V PLUG-IN HYBRIDU

POTĚŠENÍ Z JÍZDY

Žádný hluk a žádné vibrace! Důmyslné odhlučnění kabiny dokonale chrání před ruchem zvenčí, zejména díky vrstveným sklům předních i zadních oken. Za volantem nového vozu CITROËN C5 X Hybrid je jízda nebývale tichá a komfortní.

Oba motory fungují společně a zajišťují plynulý rozjezd vozu. Rychlá a účinná elektrifikovaná automatická převodovka ë-EAT8 umocňuje potěšení z jízdy díky okamžitě dostupnému točivému momentu.

JEDNODUCHÉ DOBÍJENÍ

Nový CITROËN C5 X Hybrid se velmi snadno dobíjí:

 • Nabíjecí kabely jsou uloženy ve vyhrazeném prostoru pod podlahou zavazadelníku.
 • Nabíjecí zásuvka je umístěna v levém zadním blatníku a obsahuje LED indikátor pro vizuální kontrolu procesu nabíjení. To lze sledovat rovněž přímo v chytrém telefonu prostřednictvím aplikace MyCitroën.
 • Při jízdě v plně elektrickém režimu se z vnější strany vnitřního zpětného zrcátka rozsvítí modrá dioda, která je dobře viditelná zvenčí. Vůz je díky tomu jasně identifikovatelný, což oceníte zejména v centrech měst s omezením vjezdu pro vozy se spalovacími motory.
 • Odložené nabíjení lze naprogramovat na dotykovém displeji nebo v aplikaci MyCitroën. Díky tomu je možné využívat například příznivějších cenu mimo energetickou špičku.

MOŽNOSTI DOBÍJENÍ

Svůj nový CITROËN C5 X Hybrid můžete dobíjet různými způsoby, ať už doma či na cestách:

 • Wallbox: s příplatkovým kabelem typu 3 se baterie dobije do plné kapacity za 3 hodiny 25 minut nebo za 1 hodinu 40 minut s příplatkovou palubní nabíječkou o výkonu 7,4 kW. Wallboxy jsou k dispozici na veřejných komunikacích a některých parkovištích, ale lze je nainstalovat i u vás doma.
 • Zesílená zásuvka 14 A: s příplatkovým kabelem typu 2 lze baterii dobít za 3 hodiny 55 minut.
 • Standardní zásuvka 8 A: se standardním kabelem typu 2 se baterie dobije do plné kapacity za 7 hodin a 5 minut.
  Více informací o instalaci dobíjeních zařízení získáte u svého koncesionáře CITROËN.

PLUG-IN HYBRID

AUTOMATICKÁ OSMISTUPŇOVÁ PŘEVODOVKA

C5 X Hybrid je všestranný vůz vhodný pro jakékoli využití. Kombinuje veškeré výhody 100% elektrického pohonu pro každodenní popojíždění s motorem o výkonu 81,2 kW a vysoký dojezd vhodný na delší cesty s benzinovým motorem PureTech 180 Stop & Start Euro 6.3.

Automatická elektrifikovaná převodovka ë-EAT8 zajišťuje pozoruhodně plynulou jízdu bez škubání a nebývalé potěšení z jízdy s okamžitě dostupným točivým momentem 360 Nm.

4 REŽIMY JÍZDY

Volič na středové konzole umožňuje přepínání mezi režimy jízdy: elektrický, hybridní, komfortní nebo sportovní. Ovládání aktivního podvozku Citroën Advanced Comfort®se průběžně přizpůsobuje zvolenému režimu.

 • Elektrický: dojezd v plně elektrickém režimu s nulovými emisemi je až 55 km, což je plně dostačující pro každodenní cesty většiny z nás.
 • Hybrid: vzájemná součinnost elektromotoru a spalovacího motoru pro efektivnější využití obou pohonných jednotek.
 • Komfort: vychází z režimu Hybrid a nabízí pohodlnější jízdní projev díky aktivnímu podvozku Citroën Advanced Comfort®.
 • Sport: C5 X Hybrid nabízí dynamický výkon díky elektromotoru, který v kombinaci s benzinovým motorem dosahuje kumulovaného výkonu 225 k. Aktivní odpružení Citroën Advanced Comfort® Active Suspension je tužší, což zajistí lepší kontakt s vozovkou.

INTUITIVNÍ ROZHRANÍ

CITROËN C5 X ve verzi plug-in hybrid má speciální rozhraní určené pro jízdu v plně elektrickém režimu:

 • Přístrojový panel zobrazuje stav nabití i dojezd a umožňuje přístup k ukazateli výkonu a toků energie.

Na centrálním dotykovém displeji se zobrazuje technologická animace toků energie, nastavuje se zde odložené nabíjení baterie, předehřev/klimatizace kabiny a aktivuje se funkce e-SAVE, která umožňuje uchování dostatečné rezervy elektrické energie na pozdější použití. Během dobíjení vozu C5 X Hybrid se na displeji vozu zobrazuje mimo jiné čas zbývající do plného dobití.