Jarní výprodej skladových užitkových vozů Citroën se skladovým bonusem až 70 000,- Kč

Jarní výprodej skladových užitkových vozů Citroën se skladovým bonusem až 70 000,- Kč

x

Citroën C4 X a ë-C4 X

NOVÝ CITROËN C4 X & NOVÝ ELEKTRICKÝ CITROËN Ë-C4 X

Elektrická ë-C4 X a C4 X kombinuje eleganci fastbacku s moderním vzhledem SUV. Navíc máte možnost volby mezi spalovacím a elektrickým motorem v závislosti na aktuálních potřebách a preferencích.

 • Citroën představuje novou, elegantní, atraktivní a cenově dostupnou alternativu ke klasickým hatchbackům a SUV střední velikosti.
 • Nový Citroën C4 X a Citroën ë-C4 X v sobě spojují eleganci siluety fastbacku, moderní přístup SUV a s délkou 460 cm nadčasový charakter prostorného čtyřdveřového vozu.
 • Tato novinka významně přispěje k růstu mezinárodních prodejů značky Citroën.
 • C4 X a ë-C4 X nabízejí díky intuitivnímu rozhraní infotainmentu MyCitroën Drive Plus, které se poprvé objevilo v novém Citroënu C5 X, nejnovější úroveň konektivity.
 • ë-C4 X nabízí s elektromotorem o výkonu 100 kW / 136 k dojezd podle WLTP až 360 km a rychlé dobíjení 100 km/10 min při 100 kW DC.
 • Vozy kladou důraz na prostornost a celkově klidný zážitek, k čemuž přispívá velkorysý prostor pro kolena ve 2. řadě, velký zavazadlový prostor o objemu 510 litrů a elektrický pohon, který umožnuje nepřetržitý přístup do městských zón v tichosti a bez vibrací.
 • Oba vozy vynikají komfortem na palubě díky exkluzivnímu programu Citroën Advanced Comfort, který zahrnuje sedadla Advanced Comfort a odpružení Citroën Advanced Comfort®.
 • Mezi dostupné motory (v závislosti na trhu) patří tři benzinové motory Citroën PureTech a jeden dieselový motor, jakož i 100% elektrický motor pro ë-C4 X, který bude na řadě evropských trhů nabízen exkluzivně.    

Citroën dnes představuje vozy C4 X a elektrický ë-C4 X s jedinečným elegantním designem určeným pro zákazníky, kteří hledají atraktivní alternativu k hatchbackům a SUV na trhu vozů střední třídy.

Po vzoru Citroënu C5 X se design vozů ë-C4 X a C4 X odvažuje vymykat tradičním definicím kompaktních karoserií a nabídnout zákazníkům něco inovativního a osobitého: design, který v sobě spojuje elegantní siluetu fastbacku s moderním přístupem SUV a nadčasovou kultivovaností a prostorností čtyřdveřového vozu.

Motory

Elektrický, benzinový či naftový

Elektromobil

 • Elektromotor 136 k (100 kW), automatické převodovka
 • 260 Nm okamžitě dostupný točivý moment
 • Dojezd až 360 km v cyklu WLTP
 • Dobití 100 km/10 min pomocí 100kW DC nabíječky
 • 50 kWh baterie se zárukou 8 let, nebo do najetí 160 000 km při 70% nabíjecí kapacitě

Benzín

 • PureTech 100 Stop & Start Euro 6.4 6MAN
 • PureTech 130 Stop & Start Euro 6.4 EAT8
 • PureTech 130 Euro 6.1 EAT8

Diesel

 • BlueHDi 130 Stop & Start Euro 6.4 EAT8

JEDINEČNÝ A OSOBITÝ CHARAKTER

Nový C4 X a nový ë-C4 X se bezpochyby řadí k nejnovější generaci vozů Citroën, protože nabízejí vynikající styl a koncepci. Zákazníkům, kteří hledají stylovou alternativu k nepřebernému množství hatchbacků a SUV, nabízejí něco nového, neotřelého a jedinečného.

S délkou 460 cm se vozy ë-C4 X a C4 X zařadí do nabídky Citroënu přesně mezi hatchback C4 s délkou 436 cm a C5 X s délkou 480 cm. Jejich rozvor 267 cm je shodný s rozvorem hatchbacku C4 (oba vozy jsou postaveny na platformě CMP).

Dynamická linie střechy vozu při pohledu z boku ladně přechází z horní části čelního skla do horního panelu víka zavazadlového prostoru a vytváří tak výraznou siluetu fastbacku, která zdaleka nevypadá tak neohrabaně jako u vyšších crossoverů, zatímco zadní převis chytře maskuje délku potřebnou pro vytvoření velkého zavazadlového prostoru o objemu 510 litrů. Aerodynamika je optimalizována díky čisté linii střechy karoserie, takže součinitel odporu vzduchu CX je pouze 0,29, což rovněž přispívá k dojezdu a spotřebě paliva: ë-C4 X má v cyklu WLTP dojezd 360 km.

KOMFORT, ELEGANCE A PROSTORNOST

V interiéru elektromobilu ë-C4 X i klasické C4 X si řidič i jeho spolucestující mohou užívat bezkonkurenční pocit klidu a pohodlí v duchu programu Citroën Advanced Comfort.

Výhody pocítí zejména cestující na zadních sedadlech díky prostoru pro kolena ve druhé řadě sedadel, který je ve své třídě mimořádně velkorysý (198 mm), a většímu sklonu opěradla zadních sedadel (27 stupňů), zatímco vnější šířka 180 cm umožňuje pohodlné sezení tří osob vedle sebe, s celkovou šířkou ve výši ramen 136,60 cm a šířkou v úrovni loktů 144 cm.

DRIVING ZEN

Služby Citizen

Díky programu Citizen můžete využívat služby, které vám usnadní každodenní život i cestování s ohledem na bezpečnost a pohodlí.

Asistenční systémy řízení

Elektrická ë-C4 X a C4 X nabízí řadu asistenčních technologií poslední generace. Až 20 nejnovějších systémů řízení zvyšuje bezpečnost jízdy a přispívá k většímu pohodlí za volantem.

VELKÝ ZAVAZADLOVÝ PROSTOR

Jedinečná konstrukce vozů Citroën C4 X a ë-C4 X umožnila konstruktérům vytvořit působivý mimořádně velký zavazadelník, který nabízí 510 litrů užitečného prostoru. Tuto funkci ocení zejména firemní zákazníci nebo soukromé půjčovny a vozové parky s řidičem, kteří upřednostňují prostor pro zavazadla oddělený od hlavní kabiny, neboť umocňuje pocit „limuzíny“ pro cestující sedící vzadu.