Zdroj: Netcarshow.com

Mitsubishi Eclipse Cross

SUV kupé ECLIPSE CROSS

ECLIPSE CROSS je vyjádřením nové podoby mimořádně expresivní vizuální identity ‚Dynamic Shield‘ s posunutím mlhových a směrových světel o něco níže do výrazných pouzder na přídi vozu, zatímco LED světlomety a světla pro denní svícení se nacházejí o něco výše – sportovní charakter vozu přitom akcentují jemné detaily, jako je rastr v horní části masky chladiče.

Počínaje modelem Eclipse Cross je výběr materiálů, textur, barevných odstínů a výplní lépe sladěn s pojetím japonského řemeslného zpracování, příslušejícím stoleté tradici kvalitní značky z Japonska. Při pohledu zvenčí to nejlépe dokládá zbrusu nový velmi sytý červený lak, jehož proces lakování „Takumi“ byl vyvinut speciálně pro model Eclipse Cross – poloprůhledný červený lak s vysokým obsahem slídových šupin.

Mitsubishi Eclipse Cross je mimořádně bezpečný vůz, což dokazuje maximální 5hvězdičkové hodnocení v bezpečnostních testech EuroNCAP v kategorii ‚kompaktní terénní vozy‘, kde dosáhl 97% za ochranu dospělých pasažérů a 80% za ochranu chodců.

Technologie

Mitsubishi Eclipse Cross je po všech stránkách mimořádně technologicky vyspělé. Přichází se zbrusu novým přeplňovaným benzínovým motorem 1.5 MIVEC s přímým vstřikováním paliva a variabilním časováním ventilů. O jeho pohon se stará vyspělý systém 4×4 S-AWC, známý z modelů Lancer Evolution nebo poslední generace Outlander. Nové technologie se objevují též uvnitř kabiny za účelem zpříjemnění jízdy a intuitivního ovládání, například ovládání pomocí touchpadu, audiosoustava SDA, podporující Audroid Auto™ a Apple CapPlay™, průhledový head up displej na místě řidiče a  další.

Stabilní, intuitivní a předvídatelné jízdní chování. Ať již vyrazíte kamkoli, Eclipse Cross vždy zachová bezchybnou přesnost a jízdní stabilitu díky dokonale odladěnému podvozku, řízení s pohotovou odezvou a výtečné tuhosti karoserie – k níž přispívá bodové svařování, použití strukturálních lepidel a rozpěrná tyč v motorovém prostoru. Všichni pasažéři si zároveň mohou vychutnávat extrémně pohodlnou jízdu na každé cestě. Eclipse Cross je rovněž vozem mimořádně bezpečným, což dosvědčuje maximálním 5hvězdičkovým hodnocením, které získal v bezpečnostních testech EuroNCAP.

Přeplňovaný motor 1.5 MIVEC s přímým vstřikováním paliva

Zbrusu nový motor 1.5 TURBO MIVEC disponuje velmi plochou křivkou točivého momentu v rozsahu od 1800 do 4500 ot/min – která je zárukou hladkého chodu a okamžité odezvy. Bezprostředně reaguje na pokyny od plynového pedálu, na čemž má podíl mj. sběrné výfukové potrubí integrované do hlavy válců, proměnné časování sacích i výfukových ventilů MIVEC, kompaktní turbodmychadlo s elektronickým řízením obtokového ventilu Waste gate atd., až po duté výfukové ventily vyplněné sodíkem, podobně jako je tomu u posledního Lanceru Evolution Final Edition. Může být kombinován se 6stupňovou manuálně řazenou převodovkou nebo 8stupňovou automatickou převodovkou CVT.

Vyspělý pohon všech kol 4×4 S-AWC

Systém S-AWC (Super-All Wheel Control) v modelu Eclipse Cross s pohonem 4WD využívá aktivní kontrolu stáčení kolem svislé osy vozidla (AYC), aktivovanou přibrzděním jednotlivých kol. Díky tomu S-AWC dokáže přesně vyhodnocovat pokyny od řidiče a chování vozidla pomocí informací ze senzorů soustavy řízení, rychlosti stáčení vozidla kolem svislé osy, hnacího momentu, brzdné síly a rychlosti otáčení kol. Na základě zpětné vazby od senzorů rychlosti stáčení pak S-AWC dodává potřebný moment stáčení příslušným komponentám soustavy tak, aby vozidlo co nejpřesněji následovalo záměry řidiče při otáčení volantem. K co nejvyšší přesnosti ovládání v zatáčkách, maximální stabilitě v přímém směru a manévrovatelnosti na kluzkých cestách napomáhá možnost přepínání mezi jízdními režimy AUTO, SNOW (sníh) nebo GRAVEL (štěrk).

Nové komunikační technologie

Nové ovládací rozhraní umožňuje intuitivnější ovládání audiosystému než pomocí tradičních otočných prvků; touchpad je technickou novinkou. Hlasitost audiosystému lze například snadno upravit potažením dvou prstů nahoru či dolů po ploše dotykového ovladače. O něco výše v horní části přístrojové desky modelu Eclipse Cross se nachází systém ,Smartphone Link Display Audio‘ (SDA). Systém ovládaný prostřednictvím tenké 7″ dotykové obrazovky umožňuje řidiči bezpečně sledovat online informace a data s minimálním odkláněním zraku od vozovky. Systém SDA podporuje technologii Apple CarPlay™, která přináší chytřejší a bezpečnější způsob používání přístrojů iPhone na palubě vozu. SDA rovněž podporuje technologii Android Auto™. Díky umístění touchpadu na středovém panelu řidič snadno ovládá celý systém bez nutnosti měnit polohu za volantem. Posledním z trojice nových vyspělých technologií, poprvé představených v modelu Eclipse Cross, je průhledový head up displej (HUD).