Citroën C 4 Cactus

Citroën odhaluje vůz Nový C4 Cactus představující novou nabídku kompaktního hatchbacku. Pro C4 Cactus jde o výraznou změnu, protože se sice drží principů svého segmentu z hlediska technologií a motorů, ale odlišuje se svým jedinečným charakterem a komfortem.
Nový C4 Cactus, vybavený novým odpružením podvozku s tlumiči s hydraulickými dorazy™ a sedadly Advanced Comfort, je nesmírně komfortní hatchback.

DESIGN EXTERIÉRU

Nový Citroën C4 Cactus přináší do segmentu kompaktních hatchbacků závan svěžesti a originality. Vůz upoutá grafickými prvky, jež jsou pro značku Citroën typické a jež zdůrazňují čistý jednolitý tvar karoserie. Patří mezi ně prvky Airbump® ve spodní části dveří, nepřerušený pás oken a plovoucí střecha, přední dvouúrovňová maska nebo zadní podpis s LED diodami a 3D efektem.

Nový C4 Cactus nabízí 31 kombinací individualizace exteriéru, a to díky 9 odstínům karoserie a 4 balíčkům Pack Color, které zahrnují elegantní barevné prvky.

MIMOŘÁDNĚ KOMFORTNÍ HATCHBACK

Nový hatchback Citroën C4 Cactus znamená významnou další etapu programu Citroën Advanced Comfort®, v Evropě poprvé představuje nové odpružení podvozku s tlumiči s hydraulickými dorazy™ (Progressive Hydraulic Cushions™ – PHC) a ve světové premiéře se u něj objevují sedadla Advanced Comfort. Nabízí tak bezkonkurenční jízdní komfort, který je pro Citroën typický.
Cestující cestují díky 12 podpůrným prvkům řízení a 3 technologiím využívajícím mobilní připojení s lehkostí a v klidu.

Jedinečný charakter, odvážný design

Nový Citroën C4 Cactus nabízí organický plynul design s výraznými grafickými prvky vytvářejícími jeho jedinečný charakter:
. 360° zřetězení prosklených ploch vytváří dojem „plovoucí“ střechy,
. Velmi plynulý profil vozu podtrhují nové vylepšené prvky Airbump® ve spodní části dveří, které spolu s ochranou prahových lišt zajišťují větší dynamiku a optimální ochranu zejména v městském prostředí.

Kompaktní rozměry a dlouhý rozvor mu zajišťují dynamiku a mrštnost ve městě i mimo něj a rovněž velkou prostornost pro celou posádku.

Má novou širší přední masku s LED světly pro denní svícení, které navazují na stylizované šípy tvořící logo značky a jsou protažené přes celou šířku vozu, elegantní světlomety podtrhující lesklé černé lišty a nárazník v barvě karoserie s bočními mřížkami sání pro větší dynamiku.

V zadní části upoutá elegantní a hladké víko zavazadlového prostoru v barvě karoserie s novými zadními LED světly s 3D efektem, které vozu dodávají širší a současně modernější vzhled.

Personalizace a elegance

Nový C4 Cactus nabízí celkem 31 barevných kombinací exteriéru:
. 9 odstínů karoserie.
. 4 velmi trendy balíčky Packs Color: Glossy Black, Silver Chrome, Anodised White a Anodised Deep Red. Tyto barevné prvky jsou důmyslně nadávkované, využívají kontrast vůči karoserii a jemně podtrhují prvky Airbump® na úrovni prahových lišt předních dveří a ve spodní části předního nárazníku.
Pro ještě intenzivnější individualizaci je v nabídce 5 typů litých kol v několika barevných odstínech, z nichž některá jsou opatřena diamantovým výbrusem.

1 hatchback, 5 stylů interiéru

Materiály používané uvnitř kabiny jsou příjemné na oko i dotek, jde zejména o povrch palubní desky z měkkého texturovaného materiálu, který ladí se sedadly. Nový C4 Cactus má v nabídce 5 elegantních a útulných stylů interiéru, které umožňují upravit si kabinu na míru vlastnímu vkusu:

Styl Hype Red určený pro nejnáročnější zákazníky, se sedadly kombinujícími kůži Nappa Beige a látku Beige, s pásem z materiálu Alcantara v tmavě červeném provedení v horní části sedadel, tmavě červenou palubní desku a béžovými loketními opěrkami a popruhy ve dveřích a na přihrádce před sedadlem spolujezdce Top Box.

Styl Hype Grey evokující vyšší nadstandard, s koženými sedadly Grainé Black, šedou palubní deskou a šedými loketními opěrkami a popruhy ve dveřích a na přihrádce před sedadlem spolujezdce Top Box.

Styl Wild Grey, z něhož čiší větší vitalita a dynamika, se sedadly Silica Grey, světle šedým pásem  v horní části opěradel a šedou palubní deskou a šedými loketními opěrkami a popruhy ve dveřích a na přihrádce před sedadlem spolujezdce Top Box.

Styl Metropolitan Red, pro který je důležitý prostor, jas a elegance. Nabízí látkové čalounění Silica Beige, tmavě červený pás v horní části opěradel, tmavě červenou palubní desku a béžové loketní opěrky a popruhy ve dveřích a na přihrádce před sedadlem spolujezdce Top Box.

CITROËN ADVANCED COMFORT®

Značka Citroën odjakživa věnuje velkou pozornost inovacím, jež zlepšují komfort při jízdě. Nový C4 Cactus přenáší automobilový komfort do nové dimenze. Vůbec poprvé nabízí v Evropě odpružení podvozku s tlumiči s progresivními hydraulickými dorazy™ (Progressive Hydraulic Cushions™ – PHC), které vytvářejí dojem jízdy na „létajícím koberci“, a ve světové premiéře se ve voze objevují nová sedadla Advanced Comfort, jež jsou zárukou pohodlného sezení a jízdy. Nový C4 Cactus je osobitý mimořádně komfortní hatchback, který na trhu kompaktních vozů způsobil revoluci.

Tlumiče s progresivními hydraulickými dotazy™

Odpružení podvozku s tlumiči s progresivními hydraulickými dorazy™ umožňují odfiltrovat a pohltit velké i drobné nedokonalosti povrchu, což vytváří dojem, že auto nad vozovkou doslova letí a současně je zajištěna stabilita karoserie a mimořádná dynamika.
Princip jeho fungování je jednoduchý. Zatímco klasické odpružení tvoří tlumič, pružina a mechanický doraz, k odpružení, které Citroën vyvinul, se přidávají dva hydraulické dorazy – jeden pro rozpínání a jeden pro stlačení.

SEDADLA ADVANCED COMFORT

Inovativní design, kombinující pěnu s vysokou hustotou uprostřed sedadla a silnou texturovanou pěnu na povrchu, zajišťuje neustálou měkkost sedadla a oporu těla.

Tento design v kombinaci s širokými a viditelně komfortními sedadly nabízí jízdní komfort, který oceníte při krátkých i dlouhých cestách.

Součást příplatkové výbavy

PANORAMATICKÉ STŘEŠNÍ OKNO S OCHRANOU PROTI TEPELNÉMU PROSTUPU

Díky panoramatickému střešnímu oknu nabízí Nový Citroën C4 Cactus trvalé prosvětlení interiéru, které celé posádce zajišťuje příjemný pocit pohody a prostoru. Sklo je pokryto ochrannou vrstvou proti tepelnému prostupu, která dovnitř propouští světlo bez nebezpečí oslnění, zabraňuje vstupu tepla a chrání před UV zářením. Díky této technologii se vůz obejde bez sluneční clony a z akustického a tepelného hlediska se chová stejně jako klasická střecha.

AKUSTICKÁ IZOLACE

Akustická izolace je jedním z hlavních prvků ovlivňujících komfort jízdy. Koncepce vozu Nový C4 Cactus se na akustiku velmi zaměřila: vůz získal zesílená okna, zapouzdření zadních oken, těsnění kolem všech otvorů, akustické čelní sklo, více materiálu u čelní příčné stěny oddělující motor a u podlahy. Nový C4 Cactus poskytuje cestujícím vylepšené odizolování od vozovky.

TECHNOLOGIE

PRO KLIDNOU JÍZDU

Nový C4 Cactus nabízí 12 podpůrných prvků řízení, které zajišťují klidné a bezpečné řízení, bojují proti poklesu bdělosti nebo pouhé nepozornosti při jízdě a předcházejí rizikům havárie.

Cestující mají k dispozici 3 systémy využívající špičkové technologie pro zajištění kontinuity mezi digitálním světem a vozem. Díky technologii Citroën Connect Nav, funkci Mirror Screen se systémy Android Auto, Apple Car Play™, MirrorLink® a zařízení Citroën Connect Box můžete zůstat připojení, sdílet věci, používat navigaci či odpočívat.

Active Safety Brake

Pro omezení rizika kolize s překážkou před vozem díky automatickému brzdění namísto řidiče, a to již od 5 km/hod.

Sledování bdělosti řidiče (Driver Attention Alert)

Systém varuje řidiče v případě poklesu jeho bdělosti, kterou sleduje prostřednictvím odchylky dráhy vozu od vodorovného značení na dálnici při rychlostech nad 65 km/hod.

KONEKTIVITA A INTUITIVNOST

Funkce Mirror Screen se systémem Android Auto, Apple CarPlay™ a MirrorLink®

Funkce Mirror Screen umožní zobrazit přes USB displej vašeho kompatibilního chytrého telefonu na dotykovém displeji vozu Nový Citroën C4 Cactus.
Na dotykovém displeji naleznete multimediální obsah telefonu a můžete přes něj přímo a snadno ovládat telefon a jeho aplikace. U některých připojených telefonů lze aplikace ovládat hlasem díky systému hlasového ovládání.
Mirror Screen funguje se systémem Apple CarPlay™, Android Auto a MirrorLink®.

CITROËN Connect Nav

Navigační 3D systém je spojený s kapacitním 7ʺ displejem opatřeným funkcí hlasového ovládání, kterým lze řídit funkce Navigace, Telefonování a Média, aniž by bylo nutné spouštět oči ze silnice. Tato navigace je spojená s webovými službami, jako je TomTom Traffic, které poskytují informace o dopravní situaci v reálném čase, o umístění a cenách čerpacích stanic a parkovišť, o počasí a lokálním vyhledáváním bodů zájmu a dále příplatkovou funkcí upozornění na nebezpečné úseky.

CITROËN Connect Box

Služba zajišťující nouzové nebo asistenční volání s lokalizací vozu. V případě nehody nebo jiné situace vyžadující naléhavý zásah zajistí vyslání příslušných složek záchranného systému, a to buď automaticky, nebo stisknutím tlačítka SOS. Služba je k dispozici nepřetržitě a zdarma a nevyžaduje žádné přihlášení. Pro větší pohodlí může posádka kontaktovat telefonní podporu stisknutím tlačítka s logem značky Citroën.

MOTORY

Ekologická účinnost a potěšení z jízdy

Elán, odezvu, akceleraci i radost z řízení posiluje spojení lehké a účinné platformy a motorů poslední generace. Benzínové motory s nejvyspělejšími technologiemi PureTech, které byly zvoleny motory roku, a dieselové motory BlueHDi, splňují evropskou normu Euro 6, jejímž cílem je snižovat emise NOx i spotřebu paliva.

Automatická převodovka EAT6 spojená s motorem PureTech 110 S&S, nabízí díky rychlému řazení vynikající pružnost a maximální potěšení z jízdy. Nový Citroën C4 Cactus je rovněž k dispozici s motorem PureTech 130 S&S s manuální šestistupňovou převodovkou.

Doprodej vozů s motorizací EURO 6, do výroby jsou již vozy vybaveny motorizací EURO 6.2