Mitsubishi Space Star

Mitsubishi uvádí na trh v České republice novinku se jménem Mitsubishi Space Star, které by se mělo začít prodávat v průběhu října 2018.

Space Star nabízí úspornou alternativu cestování automobilem ve výjimečné formě a bez jakýchkoli kompromisů v tak důležitých otázkách, jako jsou bezpečnost, jízdní chování nebo pohodlí. Vůz má mimořádně nízkou hmotnost, což pomáhá spotřebě, agilitě a brzdným schopnostem. Působí však jako bytelně sestavený, snadno se řídí a je pohodlný, s jízdou jako na polštáři a mnoha drobnostmi běžně spojovanými s daleko dražšími vozy: jako jsou např. tempomat, parkovací senzory, bixenonové světlomety se senzorem šera a stěrače se senzorem deště. Vůz nabízí skvělý prostor, nízké provozní náklady, úžasnou výbavu a pocity bezpečí spojené se značkou Mitsubishi, která je tradičním synonymem spolehlivosti. Tento malý kompaktní vůz je skutečně těžkou váhou na kolbišti modelů snažících se naplnit potřeby dnešních motoristů.

V České republice se Space Star začne prodávat s cenovkou od 239 850 Kč.

DESIGN

Mitsubishi Space Star představuje kompaktní vůz navržený s cílem oslovit běžné uživatele žijící v běžném světě. Přináší nový styl s elegantními litými koly, zatmavenými okny a lakováním všech prvků v odstínu karoserie – vypadá opravdu dobře. Je hbitý, lehký a aerodynamický: navržený tak, aby se bez problémů pohyboval po městě, kde se vměstná i do maličké mezery a hladce zajede i na to nejmenší parkovací místo.,

INTERIÉR

Interiér Space Staru je příjemným místem k pobytu: bytelně smontovaná palubní deska s kvalitním čalouněním sedadel a spoustou chromu i elegantních černých dekorů. Avšak za zmínku stojí především výbava: toto je malý vůz se vším, co byste mohli potřebovat. Máte zde digitální rádio s DAB a přehrávač CD s podporou formátu MP3, čtveřici reproduktorů a ovládání na volantu, který je navíc obšitý kůží, což platí i pro hlavici řadicí páky. K dispozici je připojení Bluetooth® se streamováním hudby, port USB, klimatizace a elektrické ovládání vnějších zpětných zrcátek a všech oken.

JÍZDNÍ DYNAMIKA

Mitsubishi Space Star je možná malý, ale zato chytrý dopravní prostředek od skutečných mistrů. Vznikl jako praktický vůz do města, který zaujme celou řadou technologií ke snížení spotřeby: vypínáním motoru Auto Stop & Go, vysoce účinným alternátorem, pneumatikami s nízkým valivým odporem a nejmodernější převodovkou CVT pro ty, kteří dávají přednost automatu.

Model speciálně navržený jako hospodárný a ekologický (díky kombinované spotřebě paliva pouhých 4,6 l/100 km a emisemi CO2 do 100 g/km), disponující agilním tříválcem o objemu 1,0 a 1,2 litru, se dokáže snadno zhostit všech pochůzek po městě. Přestože nemá ambice sportovního vozu, když zatlačíte na pilu, při akceleraci za sebou nechá mnohé daleko známější konkurenty a svojí nejvyšší rychlostí jich dobrý tucet zahanbí.

Za snadným manévrováním stojí vynikající rozhled všemi směry a velmi malý poloměr otáčení v kombinaci s elektrickým posilovačem řízení. Brzdy vždy hbitě reagují, zatímco podvozek, přestože je naladěn především pro pohodlí, svým charakterem dovoluje mnohem lepší jízdu, takže vůz se řídí a chová zcela čitelně. V souhrnu je Space Star zábavný a skromný současně; pro řadu majitelů zkrátka splňuje všechny požadavky.

BEZPEČNOST NA PRVNÍM MÍSTĚ

Nezáleží na tom, jestli najedete jen deset kilometrů týdně nebo třeba desetinásobek – bezpečnost je prioritou každého z nás; a je to také oblast, ve které Space Star vyniká. Systém ABS přináší několik chytrých funkcí. Systém elektronického přerozdělování brzdné síly EBD automaticky reguluje brzdný účinek přenášený na jednotlivá kola v závislosti na rozložení hmotnosti. Systém „přehlasování“ plynového pedálu automaticky upřednostní brzdy před plynovým pedálem v případě, že byste oba omylem sešlápli současně; brzdový asistent v nouzových situacích zesílí brzdný účinek, zatímco signalizace nouzového zastavení automaticky rozbliká dvojnásobnou rychlostí výstražná světla s cílem upozornit řidiče v okolí. Pokud by náhodou došlo na nejhorší, cestující chrání čelní, boční i hlavové airbagy. Mimořádně robustní karoserie z vysokopevnostní oceli pohlcuje a rozptyluje energii nárazu ze všech směrů.

Mitsubishi Space Star bude dostupný ve třech výbavových stupních, Entry, Inform, Invite a dvou motorizacích. K dispozici bude, jak pětistupňová manuální převodovka, tak i nejmodernější automatická převodovka CVT. Obě motorizace plní emisní normu Euro6d-temp.