Mitsubishi L 200

Představení vozu

Nové Mitsubishi L200 přináší lepší jízdní vlastnosti, bohatou výbavu, větší pohodlí, delší životnost a samozřejmě i větší styl.

Před deseti lety Mitsubishi provedlo s designem L200 malou revoluci a původně především pracovní stroj ke svému praktickému zaměření přidal i atraktivní linie karoserie, které byly inspirovány závodním speciálem Pajero Evolution.

Pátá generace na linie svého předchůdce navazuje a do jisté míry je rozvíjí směrem k ještě civilizovaněji vyhlížejícímu vozu, přibližujícímu se svým stylem kategorii SUV.

Při vývoji byl kladen velký důraz na aerodynamické vlastnosti nového L200 a novinka se může pochlubit hodnotou Cd sníženou na 0,40 ve srovnání s předchozí generací, z níž bylo uváděno 0,46.

Nové L200 ve zkratce

  • První pick-up na světě s turbodieselovým motorem s technologií variabilního časování ventilů MIVEC hned ve dvou výkonnostních verzích 154K a 181k, se dvěma zcela novými převodovkami (manuál i automat) a sníženou spotřebou paliva až o 17%
  • Nový systém pohonu všech kol Super Select 4WD II s novým elektronickým ovládáním 4 režimů pohonu: 2H (pohon zadní nápravy), 4H (pohon 4×4, kde se točivý moment dělí mezi nápravy v poměru 40:60), 4HLc (s uzávěrkou mezinápravového diferenciálu v poměru 50:50), 4LLc (s redukcí pro jízdu v náročném terénu)
  • Nejmenší poloměr otáčení v třídě pouze 5,9m
  • Vynikající užitné vlastnosti: korba dlouhá 1 520 m, na kterou se vejde europaleta, brodivost 600 mm, tažení přívěsu až 3 100 kg
  • Nová L200 je díky nejnižším emisím CO2 ve třídě nejekologičtější pick-up na světě!