COVID
Salóny jsou OTEVŘENY! Těšíme se na Vás.
Stylista Luděk Šmehlík otestoval C3 Aircross

Stylista Luděk Šmehlík otestoval C3 Aircross

8 minut čtení, Naposledy aktualizováno: 17. 10. 2019


 

Jako další osobnost v rámci #kodecarjízdy, si svou víkendovou projížďku vyzkoušel stylista a majitel produkční a modelingové agentury Fa FashionableLuděk Šmehlík. Jaké zátěžové testy na voze Citroen C3 Aircross zkoušel, co by podle něj auto mělo mít a jaký je jeho vysněný vůz se dozvíte v našem rozhovoru.

Luďku, vítej v #kodecarjízdě. Velmi se nám líbí, jak jsi sladil svůj outfit se zapůjčeným Citroenem C3 Aircross.  Je to vážně originální!

Mockrát děkuji! 🙂 Kdo mě zná, tak ví, že raději zamrzne peklo, než abych vyměnil svůj all-black outfit za něco barevného. Ale k této krásce jsem se prostě musel sladit, alespoň retro barevnou bomberkou. 🙂 Změnu účesu jsem však měl v plánu delší dobu. Jen náhodou zrovna ladil k interiéru auta.

 

 

Prozraď nám, jak ses vlastně dostal k módě?

Vše to začalo již na střední škole Havířov – Prostřední Suchá, což je škola, která je shodou okolností pořadatelem mezinárodní soutěže Miss Reneta. Už v prvním ročníku jsem se nějak náhodou přichomýtnul jako asistent, který všem vaří kávu. Později už jsem se zapojil aktivněji. Mé nápady se líbily, takže jsem další rok už pomáhal s organizací, koordinací, s nějakou choreografií a hlavně jsem poznal zajímavé lidi, kteří mě inspirovali k tomu, abych pokračoval.

Jde vidět, že jsi to měl v sobě už od raného věku. Na čem tedy pracuješ v současné době?

Nyní mám svou agenturu  – modelingovou, produkční, vzdělávací Fa Fashionable, kde působím jako kreativní ředitel.

Co si pod tím vším máme představit?

Pro přesnější představu se zabýváme pořádáním módních přehlídek, tvořením fotoeditoriálů, focením nejrůznějších fashion obrázků do časopisů, personální stylistikou a dodáváme lidské zdroje, především hostesky a modelky na nejrůznější společenské eventy. Pravidelně pořádáme také workshopy pro nové tváře, vzdělávací kurzy a fotokurzy. Je toho opravdu hodně, ale snažíme své portfolio rozšiřovat o další a další služby. Dokonce uvažujeme, že založíme ještě jednu firmu.

 

 

No neděláte toho zrovna málo 🙂 Všimli jsme si, že hodně prezentuješ i svůj vlastní brand jako stylista, choreograf.

Ano, snažím se budovat také svůj vlastní brand, jako persony Luďka Šmehlíka – stylisty. V agentuře zastávám spíše tu kreativní část, kde určuji, jak co bude vypadat. Ať už jde o fotky, oblečení a nebo v případě přehlídek hudba, choreografie apod. Jako sytylista se mohu věnovat více jednotlivcům.

Jak vypadá tvůj typický klient?

Jsou to většinou obyčejné dívky, ženy a dokonce i muži z okolní Ostravy. Pomáhám jim se správně oblékat, měnit jejich styl a udržovat jej s vývojem k jejich postavě. Snažím se, aby to bylo adekvátní k jejich postavení ve společnosti a práci. Hodně lidí si s tím neví rady.

Chtěl bys v tom pokračovat i do budoucna?

Chtěl. A tajně doufám, že jednou se značka vyvine i v nějakou autorskou tvorbu. Šili bychom módní oblečení pod vlastní značkou a tak… ale to má všechno svůj čas. 🙂

To jsou hezké plány. Teď už ale pojďme k autům. Jaké bylo tvé první auto?

Mé první auto byla stříbrná Lancia Lybra z roku 2004 a šlo o italský sedan. Jezdím s ním občas do teď. Jako asi každý, tak i já mám ke svému prvnímu autu takové zvláštní pouto.

Jaký jsi typ řidiče?

Řidič jsem spíše divoký, ale nejsem zbrklý. Když je rovinka a přehledná cesta, tak to prostě rozjedu. Ale má učitelka autoškoly vždycky tvrdila, že budu řídit tak, jak vypadám. To znamená, že budu řídit jako gentleman. A musím jí dát za pravdu.

Gentleman? Co si pod tím máme představit?

V praxi to vypadá tak, že když vidím u přechodu starou paní nebo maminku s kočárkem, tak i když spěchám, pustím je, hezky počkám až přejdou a pak na to šlápnu! 🙂

 

 

Tak to tě tvá učitelka z autoškoly vystihla pěkně. Uvažuješ teď o koupi nového auta?

S přítelkyni právě uvažujeme o Citroenu. Proto jsme si ho také vybrali z portfolia Kodecaru, když jsme měli možnost něco vyzkoušet v rámci #kodecarjízdy. Všeobecně se o nich říká, že to jsou pohodlné auta a nám se líbí taky to, že jsou designově úplně jinde.

S tím můžeme jen souhlasit! A o čem konkrétně uvažujete?

Uvažujeme o řadě Aircross. Je opravdu taková stylová, mladistvá a svěží. Zvažovali jsme také Citroen C3 nebo že bychom si počkali ještě na C5 Aircross, která se teprve chystá. V merku máme ještě Citroen C4 Cactus v tom novém faceliftu. Vypadá fakt moc hezky…

Jak sis užil svou #kodecarjizdu?

#kodecarjizdu jsem si užil opravdu hodně. Měli jsme na to vyčleněný celý víkend, takže jsme jezdili od rána do večera. Musím říct, že jsme si auto vyzkoušeli opravdu ve všech situacích, které mohou na cestách nastat, tedy kromě bouraček samozřejmě. 🙂

Tak to jsme opravdu rádi! 🙂 Jaké situace to byly?

Citroen skvěle posloužil, když jsem vezl děvčata na přehlídku do Karviné. V autě panovala veselá nálada, hudba hrála na plné pecky a cesta byla opravdu komfortní. Potřebovali jsme přestěhovat nějaký nový nábytek co jsme si nakoupili do bytu, takže jsme tímto otestovali úložný prostor. Vše se nám tam krásně vlezlo, hodně věcí šlo poskládat a vše bylo dostatečně variabilní. Byli jsme také na výletě, protáhli jsme ho pěkně po dálnici, projeli jsme se po horách v extremnějším terénu a dokonce jsme jezdili po dlažebních kostkách v Dolní oblasti Vítkovic, kde jsme udělali krásné fotky. Takže jo, dost jsme si to užili. 🙂

Ještě nám prozraď, co je pro tebe při výběru auta důležité?

Když to řeknu povrchně ale upřímně, tak pro mě je důležité jak auto vypadá. Jsem zastánce toho, že správný muž by měl mít stylové auto, čisté boty, zuby a nehty. To je pro mě takový ten základ pro prezentaci. Ale samozřejmě i praktičnost toho vozu tam musí být. Jako stylista vozím 2 až 3 opravdu velké cestovní kufry plné oblečení, takže potřebuji aby se mi do auta v pohodě vlezly.

Takže tvé ideální auto je?

Logicky z toho vyplývá kombík… ale kombíky se mi nelíbí 😛 Takže jdeme po nějakém větším SUV anebo klasické limuzíně ve verzi sedan.

Na závěr nám, Luďku, řekni, kam to chceš v životě dotáhnout a v jakém autě u toho budeš sedět? 🙂

Tak v autě mám jasno! To musí být fakt velká, dlouhá, elegantní, stylová limuzína. Ale pořád se držím té myšlenky, že na ní mám ještě čas. Nedokážu si představit, že bych v takové dlouhé věci přijel ve svých 25 letech. Takovou situaci si přestavuji až někdy kolem čtyřicítky, kdy přijede PÁN Šmehlík v černé dlouhé limuzíně 🙂 Chci samozřejmě stále rozšiřovat svou agenturu a živnost. Chtěl bych pokrývat poptávky stále více klientů a to nejen na území České republiky, ale také v zahraničí.

Budeme ti v tom držet palce! Děkujeme za příjemný rozhovor a doufáme, že brzy se v salonu Kodecar opět setkáme.

 

Přišel Vám článek užitečný?