Jak si holky z MaDe Design zamilovaly C3

Jak si holky z MaDe Design zamilovaly C3

10 minut čtení, Naposledy aktualizováno: 17. 10. 2019


 

Máte rádi krásný čistý design v severském stylu? Tak to se vám určitě bude líbit práce Denisy a Markéty z MaDe Design Ostrava. Pozvali jsme je na naši #kodecarjizdu, aby svým designerským okem ohodnotili nový Citroen C3.

Ahoj Deni a Market, svou #kodecarjizdou jste dokázaly, že práce o víkendech pro vás  není nic výjimečného a rády jezdíte společně sbírat inspiraci na různá místa. Prozraďte, jak jste přišly na to začít dělat interiérový design společně?

Denisa: Jsme dlouholeté kamarádky, které se znají od ZŠ a toto kamarádství je tak silné, že i dnes, když je nám skoro 30 se vídáme velmi často a probíráme cokoliv. Mezi časté témata patřil právě design, návrhy, a hodiny jsme mohli probírat, co jsme si nového koupily do bytu. Bavilo nás sledovat, kdo má krásné interiéry, debatovat o tom koho musíme sledovat na Instagramu atd. Vždy jsme si říkaly, to by nás bavilo.

Markéta: Absolvovaly jsme spolu jeden kurz o interiérovém designu v Ostravě, kde jsme se definitivně rozhodly, že to zkusíme, i když jsme zatím nevěděly kudy se naše cesta bude přesně ubírat…

Denisa: Tak jsme to prostě zkusily 🙂

 

 

A jak vám to společně funguje? Máte na vše stejný názor nebo každá se specializujete na něco trochu jiného?

Markéta: Je to možná až k neuvěření, ale kolikrát se až smějeme, že se shodneme a neprobíhají tak nějaké výměny názorů, že jedna prosazuje to či ono…Při navrhování pracujeme jako tým, vše společně vymýšlíme, tvoříme, realizujeme a moc nás to baví.

Denisa: Cit a vnímání interiéru máme opravdu stejný. Jedeme si tu svoji vlnu, máme stejný vkus,  milujeme severský jednoduchý styl, takže se navzájem doplňujeme. Co na sebe musím prozradit, že já ráda plánuji a organizuji a Market je více kreativní, takže třeba krásně kreslí.

 

Takže náš slogan #jsmejedentym perfektně sedí i vám co? 🙂  A kdy jste tedy společně začaly?

Denisa: Je to tak rok a půl, co jsme se do toho pustily. E-shop pak máme od března 2017, takže necelý rok.

Kam  to až chcete dotáhnout?

Markéta: Snem je dělat to, co nás baví a naplňuje a to na plný úvazek. Líbí se mi být sám sobě pánem, mít každý den v práci jiný,neustále se vzdělávat a posouvat.

Denisa: Já osobně bych byla moc ráda, kdyby mě jednou toto mohlo živit. Což bude chtít  ještě velký kus práce. Ráda bych se dál vzdělávala a udělala si nějaký velký kurz designérství, kde bych se naučila i technické věci a kreslení. Fajn by také bylo aby nás lidé poznávali, sami oslovovali a tím nás posouvali dále. To je pro mě velmi důležité, vědět, že má práce má smysl a líbí se to.

 

Co konkrétně Vás posouvá dále a inspiruje?

Denisa: Určitě je to pocit, že se vám něco povede. Když vás napadne myšlenka, kterou si zákazník nedokáže představit a výsledek je potom úžasný.

Miluji prázdné pokoje, kde mám volnou ruku a kdy mi zákazník věří, že to bude to, co on chtěl. Ten pocit, když vidíte spokojené zákazníky je prostě nejvíc! 🙂

Markéta: Určitě, s tím souhlasím! Baví mě, když je zákazník nadšený a spokojený z naší práce. Příkladem jsou třeba spokojené reference od zákazníků, kteří si zakoupily naše vánoční baňky. Je skvělé vidět všechny ty fotky a poděkování na Instagramu, kde nás označují. To je ta pravá motivace pokračovat v tom, co děláme a zároveň být ještě lepší.

 

Tak a teď jaký máte vztah k autům. Řídíte často?

Denisa:  Já mám řidičák od 19-ti let. Prvně to byl velký stres, nějaké to škrábnutí, ale postupně jsem se otrkala a nyní jezdím každodenně. Můžu o sobě říct, že jsem velmi opatrná, a ostražitá. Když jezdím sama, tak asi jezdím rychleji. A co se týče provozu, nemám ráda řidiče, kteří neznají pravidla provozu! 🙂

Markéta: Já mám odjezděno docela dost, ale i přesto jsem opatrná. Což neznamená, že nemám ráda svižnější tempo, ba naopak. Musím přiznat, pořád někde spěchám, takže pomalu by to ani nešlo. :-))

 

 

Takový ten styl “spěchejme pomalu” :). A jaké bylo vaše první auto?

Markéta:  První, které sama vlastním je Daewoo Matiz alias Matýsek ( jak říkáme našemu autu rády s dcerou).

Denisa:  Já měla první auto po mamince a ani nevím co to bylo. 🙂 Byl to ale přesně ten typ auta, které jsem mohla škrábnout a naučit se pořádně řídit. Další auto jsem dostala, když jsem udělala státnice, to mi bylo 22 let. Byl to červený Citroen C1 (ale starší). Já osobně neznám rozdíly v autech, takže pro mě je to prostě červené malé auto 🙂

 

Když si chcete koupit vozidlo, preferujete ojeté nebo radši nové?

Denisa: Zatím proplouvám tak, že jsem koupi auta ještě neřešila. Můj Citroenek už má dost najeto, takže nové by se mi líbilo. Samozřejmě bych brala nejlépe nové, ale asi mám jiné priority, než mít nablýskané auto, proto bych šla do nějakého, které už má něco za sebou.

Markéta: Nevadí mi koupě ojetého auta, ale úplně fungl nové s výbavou na míru bych si teda nechala líbit 🙂

 

Na Kodecar jízdu jste měly fámozní počasí. Vyšlo vše podle toho jak jste si víkend naplánovaly nebo to byla jedna velká improvizace?

Markéta: Věděly jsme, že máme v plánu nějaké povinnosti a schůzky, ale protože s náma vyrazila i dcera, tak jsme program chtěly udělat pestrý a zábavný jak pro ni, tak pro nás.

Denisa: Nemohly jsme si však dovolit vyjet někam daleko. Skvělým řešením byly proto Beskydy, je tam hned několik krásných míst, kde se dá jet.

Markéta: Nejdříve jsme vyřídily povinnosti a to byla návštěva kanceláře zákazníka, kterou momentálně navrhujeme. Před další schůzkou jsme si zajeli na výborný oběd v penzionu Jurášek v Kunčicích pod Ondřejníkem a na dezert do malé krásné kavárny Kovárna na Čeladné. Další schůzka nás čekala ve Staré Bělé ohledně návrhu interiéru rodinného domu.

 

Rodinný dům vypadal z venku opravdu nádherně. Potom se nám musíte pochlubit, jak dopadl interiér. Když jsme u toho prvního dojmu… jak na vás působil ze startu nový Citroen C3, který vám byl k dispozici?

Denisa: Mě hlavou proletěla myšlenka, že nové auto už fakt potřebuji! 😀 A také, že toto je takový ten ideální vůz pro mě, to znamená ne moc velké, ale akorát do města a na výlety.

Markéta: Překvapil mě, jak svým designem, tak tím jak je auto prostorné a velké, přitom se sním dobře parkuje.

 

 

A ten druhý dojem? 🙂 Přišly jste i na nějaké negativa?

Denisa: Druhý dojem? Pohodlí a design auta, je jasné, že design je to, čeho si všímáme nejvíce. Nový Citroen C3 má velmi hezké detaily uvnitř vozu a také velký kufr. Já mám C1, takže tam je kufr na jednu tašku. 🙂 A malé negativum pro mě? Velmi citlivá brzda, ale to je o zvyku. Přece jenom, když máte staré auto, je to jiné, než si pak sednout do takové nové krásky. Naštěstí jsem si  rychle zvykla.

Markéta: Já jsem negativně vnímala, že jsme ho po víkendu musely zase vrátit :-))

 

O Citroenech se říká, že jsou hlavně komfortní, souhlasíte?

Denisa:  Já se cítila velmi příjemně.

Markéta: Určitě, spousta místa v kufru, pohodlné sezení…

 

Využívaly jste vnitřní kameru vozidla, která vám kontroluje značky?

Denisa: Jak jsem již zmínila, já jsem velký pedant na provoz a značky docela ovládám. Přijde mi to divné koukat se na kameru, která mi ukazuje značky, takže já osobně jsem kameru nevyužila. Mám takový názor, že člověk by to měl znát.

 

To je pravda! A nevadilo vám, že je ovládání všech prvků soustředěno do multimediálního systému?

Denisa: Pro mě to bylo zase něco nového a neznámého, ale rychle jsem si na to zvykla. Přišlo mi to přehledné a jednoduché. Samozřejmě, že mi  chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na všechna ta tlačítka, ale víte jak to je…vše je to o zvyku.

 

Ve vašich Instagram stories jsme mohli vidět, že jste daly zabrat také kufru. Stačil vám nebo byste pro svou práci potřebovaly možná větší?

Markéta:  Řekla bych, že pro nás v pohodě. Vše  se nám do kurfu vlezlo.

Denisa: Ano, oproti mému minikufru, byl ten od nové C3 velký luxus. 🙂 Zvládly jsme tam dát nákup z Ikei, koloběžku a na zadní sedadlo se v pohodě vlezla dětská autosedačka a druhé dítě. Prostě akorát.

 

Suma sumárum, jak byste nový Citroen C3 definovaly.

Denisa:  Myslím si, že záleží jaké má člověk priority. Já osobně jsem byla moc spokojená a jako auto pro ženu, a klidně i pro muže, je C3 ideální. No a co se týče statusu rodinného auta… já rodinu nemám, ale dokážu si představit mít toto auto i s dětmi.

Markéta: Pro mě je nový Citroen C3 designovka, která je vhodná jak pro ženy, tak pro rodinu.

Holky, děkujeme a přejeme hodně štěstí a plno inspirace ve vaší práce. Pokud byste chtěli sledovat práci Markéty a Denisy, můžete sledovat jejich instagramový profil @made_designostrava nebo rovnou navštivte jejich e-shop www.madeshop.cz.

Přišel Vám článek užitečný?