Nový “cvrček” od Mitsubishi míří ke hvězdám… a ještě dál!

 

Řeč je o novém, vesmírném Mitsubishi Space Star. Ten představuje kompaktní vůz navržený tak, aby oslovil běžné uživatele žijící v běžném světě. Přináší nový styl s elegantními litými koly, zatmavenými okny a lakováním všech prvků v odstínu karoserie – vypadá opravdu svůdně. Je hbitý, lehký a aerodynamický: navržený tak, aby se bez problémů pohyboval po městě, kde se vměstná i do malých uliček a hladce zajede i na to nejmenší parkovací místo.

Malý, ale šikovný

Tento pětidveřový hatchback se třemi diamanty ve znaku je vysoce komfortní a úspornou alternativou pro každodenní cestování. Honosí se mimořádně nízkou hmotností, což jde ruku v ruce s nízkou spotřebou, mrštností a brzdnými schopnostmi. A to není všechno, Space Star navíc obsahuje celou řadu technologií, díky kterým na pohonných hmotách ušetříte pěkných pár kaček: ke snížení spotřeby slouží vypínání motoru Auto Stop & Go, vysoce účinný alternátor, pneumatiky s nízkým valivým odporem a pro ty, kteří dávají přednost automatu, je přichystaná nejmodernější převodovka CVT.

Nadstandardní výbava

Jízda ve Space Staru je pohodlná a plynulá – skoro jako na létajícím koberci. Svůj menší vzrůst kompenzuje skvělými vychytávkami v otázkách bezpečnosti a jízdního chování. Auto se velice snadno řídí, a to díky velkému množství drobností, běžně se vyskytujících ve výbavě daleko dražších vozů, jako jsou třeba tempomat, parkovací senzory, bixenonové světlomety se senzorem šera nebo stěrače se senzorem deště. V základní výbavě tohoto kompaktního vozu se nachází šest airbagů, elektricky ovládaná přední okna, elektricky ovládaná zrcátka, palubní počítač, manuální klimatizace, sada na opravu pneumatik a také rádio s CD přehrávačem. Kola jsou v základu 14“ ocelová, jen výškově nastavitelný volant uretanový.

 

Motorizace

Vůz bude nabízen ve třech výbavových liniích: Entry, Inform a Invite a dvou motorizacích – vedle litru bude k dispozici také tříválec 1.2 MIVEC s decentními 59 kW a 106 N.m, který nabídne výběr mezi manuální převodovkou a nejmodernější automatickou převodovkou CVT. Obě jednotky samozřejmě splňují emisní normu Euro 6d-TEMP.

A cena?

V České republice se Space Star prodává s cenovkou od 239 850 Kč. Vůz nabízí skvělý prostor, nízké provozní náklady, úžasnou výbavu a pocit bezpečí spojený se značkou Mitsubishi, která je tradičním synonymem spolehlivosti. Malý Space Star je tak skutečně těžkou váhou na kolbišti modelů snažících se naplnit potřeby dnešních motoristů.