COVID
Salóny jsou OTEVŘENY! Těšíme se na Vás.
Mitsubishi ASX opět prodělalo facelift. A povedl se!

Mitsubishi ASX opět prodělalo facelift. A povedl se!

3 minuty čtení, Naposledy aktualizováno: 22. 11. 2019


Crossover ASX se vyrábí již úctyhodných 10 let! Za tu dobu vzniklo neuvěřitelných 1,32 milionu kusů. Kupříkladu v USA jde o nejprodávanější Mitsubishi vůbec, a to je už co říct. Z globálního hlediska se jedná o třetí nejprodávanější model této značky.

Změny jsou život

Člověka napadá, že po deseti letech na trhu by si už ASX zasloužilo novou generaci, místo ní ale přišel další facelift (poslední proběhl v roce 2016). Nutno však podotknout, že se povedl! A to tak, že ani nepoznáte, že nejde o nový model.

Exteriér dostal drsnější, skoro by se dalo říct agresivnější vzezření, které odpovídá aktuální designové filosofii značky. Vzhled auta je tak nově mnohem více podobný modelům Eclipse Cross nebo Outlander. Vůz na první pohled zaujme futuristickými úzkými LED světlomety s navazujícími chromovanými lištami ve tvaru písmena C a robustní maskou.

Na zadní straně už sice původní ASX rozpoznáme ihned, i zde však designéři šikovně použili množství nových prvků – změnila se koncová světla i masivnější nárazník, takže auto nyní vypadá elegantně a svěže.

Inovace proběhla i v nabídce barev. ASX můžete nyní mít v barvách Red Diamond, Sunshine Orange a Oak Brown. Nebo tato krásná Sporty Blue?

Interiér

Uvnitř automobilka implementovala hlavně nový multimediální systém s vyspělejším audiem. Obrazovka vyrostla ze sedmi na osm palců a s navigací TomTom teď dokáže aktualizovat informace o provozu v reálném čase. A protože výčet změn v interiéru není až tak bohatý, výrobce zmiňuje třeba i to, že videa uložené na USB zařízeních si lze nyní pouštět na displeji infotainmentu.

Další inovací jsou tyto krásné designové potahy sedaček.

Spolehlivá motorizace

Nové ASX si vypůjčilo motor od svého bratrance Outlanderu – konkrétně se jedná o zážehový atmosférický dvoulitr s výkonem 110 kW a 195 Nm točivého momentu. Zákazníci si mohou vybrat mezi pohonem buďto předních nebo všech kol, a pohonnou jednotku mohou párovat s pětistupňovou manuální převodovkou – případně samočinným ústrojím CVT se šesti virtuálními stupni pro sportovnější pocit z jízdy.

I tato novinka vsází na zákazníky, kteří touží po poctivém mechanickém autě za rozumnou cenu. Jste jedním z nich? Není nic jednoduššího než kliknout a vybrat!

Zajímá vás více? Neváhejte se zastavit, rádi vám zodpovíme všechny vaše otázky.

Přišel Vám článek užitečný?