Skladové vozy Citroën Jumper ihned k dodání, záruka Esential Drive 3 roky / 120 000 km ZDARMA

Skladové vozy Citroën Jumper ihned k dodání, záruka Esential Drive 3 roky / 120 000 km ZDARMA

x
Kodecar počtvrté na Handy Cyklo Maratonu

Kodecar počtvrté na Handy Cyklo Maratonu

2 minuty čtení, Naposledy aktualizováno: 20. 10. 2019


Jedním z nejzajímavějších sportovních podniků na území Česka je určitě Handy Cyklo Maraton. V tomto speciálním závodě, ve kterém není samotné závodění až tak důležité, jde hlavně o jedno – pomoc potřebným a důkaz, že žádný handicap neznamená pro člověka nutnost sedět doma a vyhýbat se pohybu.

 

 

Zajímavý je ale maraton zejména svou délkou. Celkem jednotlivé týmy, které závodí štafetovým způsobem, musí urazit 2222 km napříč Českou republikou. Mají na to časový limit pouhých 111 hodin. Jede se tak ve dne v noci, nehledě na počasí nebo další obtíže. Ty jsou totiž ve srovnání s problémy některých účastníků velmi malicherné. Součástí týmů jsou vozíčkáři na handbicích, nevidomí a slabozrací na tandemových kolech, lidé s dětskou mozkovou obrnou na tricyklech a další. Součástí týmu musí být minimálně jeden postižený a každý člen musí ujet v průběhu maratonu minimálně 100 km.

 

 

Letošní ročník byl již šestý v pořadí, přičemž už počtvrté se Kodecar zařadil mezi partnery a poskytl mimo jiné doprovodné vozidlo týmu Ostravy. Za tento tým do závodu nastoupil třeba primátor Tomáš Macura, ředitel HZS MSK Vladimír Vlček, ředitel Městské nemocnice Ostrava Petr Uhlig, náměstkyně primátora Kateřina Šebestová, ostravský zastupitel Martin Štěpánek, úředníci magistrátu a další sportovní nadšenci z Ostravy. Za Ostravu také nastoupili téměř nevidomý Tomáš Kráčalík a Dominik Kotula, který má po vážné nehodě na motorce a poranění páteře omezenou hybnost rukou a nohou.

Ostravský tým nakonec zvládl trať za 100 hodin, 55 minut a  10 sekund, obsadil tak krásné 25. místo ze 40 týmů.

Velký respekt všem těmto borcům! Uvidíme se příští rok 🙂

 

Přišel Vám článek užitečný?