COVID
Salóny jsou z nařízení vlády uzavřeny. Jsme tu pro vás on-line. Servis funguje beze změny.
Citroën & Le Coq Sportif: Stylová cyklistická dílna na kolech

Citroën & Le Coq Sportif: Stylová cyklistická dílna na kolech

2 minuty čtení, Naposledy aktualizováno: 16. 10. 2019


Automobilka Citroën se u příležitosti oslav 70. výročí spojila s francouzskou značkou Le Coq Sportif. Obě značky chtějí oslavit legendární model Type H a spojit ho s jeho důstojným nástupcem, známým svým stylem, pohodlím a praktičností, vozem Citroën Jumpy. Tyto dva jedinečné vozy proto prošly náročnou úpravou jak exteriéru, tak interiéru a byly přestavěny na pojízdné cyklistické dílny. Bude je rovněž možné přeměnit na dílnu pro potisk dresů.

Na vývoji vozidel se podíleli společně kreativci a designéři studií Citroën i značky Le Coq Sportif. Automobily jsou vyvedeny v barvách sportovní značky. Na každé straně vozů je umístěno její jméno a logo v černé barvě.

Zvnějšku vyzařuje z obou vozů stejný styl. Celá karoserie je provedená v bílém odstínu. Ten se objevuje i na kolech a střešním nosiči, na který se vejdou 2 kola (pouze Jumpy). Bílou barvu oživují modré a červené trojúhelníky různě rozmístěné po celé karoserii jako barevné bloky.

Uvnitř už se automobily odlišují. V novém Type H je použité světlé borovicové dřevo, kterým jsou pokryté stěny dílny a stěna s nářadím. Sedadla v přední kabině jsou potažená pravou kůží čokoládové barvy.

Nový Jumpy využívá naopak černé dřevo, které kontrastuje se sedadly potaženými bílou kůží.

Spojení obou podniků je stvrzeno podpisem „Citroën X Le Coq Sportif“ na dveřích vozu Jumpy a na přední masce vozu Type H. Na dveřích vozu Jumpy a čelním skle vozu Type H je umístěno i logo „70. narozeniny“.

Prohlédnout si nového Jumpyho

 

Přečtěte si také další články o automobilech Citroën

Přišel Vám článek užitečný?